XXIV niedziela w ciągu roku A.D. 2023 – 17 września 2023 r.

1. Już w następną niedzielę serdecznie wszystkich zachęcam do udziału w naszym Festynie Parafialnym na parkingu obok kościoła i terenie zielonym. To juz5 Festyn – mały nasz jubileusz. Ale też okazja aby dziękować i świętować za 40 lat naszej parafii. Zaczynamy o godz. 14.00, a zakończymy o godz. 18.30. Dziękuję już za gotowość pomocy w organizacji tego przedsięwzięcia. Gdyby ktoś chciał się jeszcze zaangażować to serdecznie proszę o kontakt. Chcemy wszystkich nakarmić – wspólnie coś zjeść. Potrzebujemy ciast – proszę upiec i przynieść w dniu festynu pokrojone. Może ktoś ugotuje bigos – dużo bigosu. Można połączyć siły z sąsiadami. Będzie jakaś zupka Sołtysa, dużo kiełbasek i zapiekanki. Oczywiście będzie kawa, herbata i inne napoje. Będą też słodycze i wata cukrowa – w tym roku bez barwnika, więc spokojnie można się częstować. Będą 3 dmuchańce i wiele innych atrakcji. Myślę, że ten czas spędzimy miło we wspólnym gronie. Przywieziemy więcej krzeseł oprócz naszych ławek. Spodziewamy się jeszcze większej ilości osób niż w minionych latach. Będzie profesjonalna scena z nagłośnieniem, a na niej wystąpią dzieci z nasze szkoły. Gwiazdą Festynu będzie Pan Andrzej Rosiewicz (ćwiczmy i powtarzajmy sobie Jego hity aby wspólnie śpiewać. A porwie nas na pewno i do śpiewu i do tańca. A kończąc Festyn już rozgrzani będziemy śpiewać i tańczyć przy akompaniamencie Zespołu Rozstrojeni z naszym Panem Organistą na czele. Pan Ciepłowski i Pan Polski będą rozprowadzać swoje książki z których dochód przeznaczają na organizację Festynu. Podczas Festynu można się częstować wszystkim co będzie. Jeśli ktoś chciałby złożyć ofiarę będzie to można uczynić, wrzucając ją do przygotowanych puszek. Będzie także Loteria Fantowa wraz z nagrodami. Gdyby ktoś chciał w jakiś sposób pomóc w organizacji Festynu zapraszam do kontaktu. W tym roku to duża impreza i duży koszt, ale jakoś damy radę. A mamy wspólnie pięknie świętować.
  2. W piątek podczas naszego małego odpustu przy Kapliczce MB Bolesnej, dokonaliśmy odsłonięcia i poświecenia tablicy upamiętniającej śmierć naszych przodków w zarazach które nawiedzały naszą miejscowość. Bóg zapłać Panu Zbigniewowi Ciepłowskiemu i Panu Marianowi Pawelcowi. Bóg zapłać Panom Grzegorzowi, Pawłowi, Mirosławowi, Wiesławowi za pomoc. Pojawi się też przygotowana tablica informacyjna, która zawiera zdjęcia i tekst o historii naszej kapliczki.
  3. Bóg zapłać za pracę w Domu Parafialnym: Krzysztofowi i Piotrowi.
  4. Jutro wspomnienie Świętego Stanisława Kostki – Patrona dzieci i młodzieży, w czwartek Świętego Mateusza, a w sobotę Św. Ojca Pio.
  5. Kościół sprzątały (kartka)
  6. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  7. Polecam aby zabrać i czytać prasę katolicką. Są do nabycia Kalendarze Maryjne w cenie 10 zł.