XXIX Niedziela w ciągu roku A.D. 2019 – 20 października 2019 r.

1. W nadzwyczajnym miesiącu misyjnym dzisiaj przeżywamy niedzielę misyjną. W różny sposób możemy wspierać misje – choćby poprzez modlitwę lub ofiarę złożoną na rzecz misji. Bycie misjonarzem często kojarzy nam się z osobą duchowną (kapłanem, siostrą zakonną). Jednak misjonarzem mogą być też osoby świeckie. Takim misjonarzem jest nasza Pani Organistka Teresa Kmieć, która w te wakacje – sporą jej część spędziła w Afryce w Tanzanii i Kenii. Pani Teresa pochodzi z Libiąża. Studiuje na muzykologii KUL na studiach doktoranckich. Podzieli się teraz z nami świadectwem misyjnym. Powie nam także o szkole – sierocińcu „Shalom” w 3 tyś. miasteczku Mitunguu.
  2. Dziękuję serdecznie za zgodę na podjęcie służby w naszej parafii – dzisiaj tej misyjnej ale także organistowskiej. Jeszcze raz ja zachęcam Was do wsparcia tego dzieła misyjnego i złożenie dowolnej ofiary do puszki przy wyjściu z kościoła.
  3. Proszę spokojnie wychodzić z kościoła, aby być policzonym J Dzisiaj mamy liczenie wiernych.
  4. Gorąco zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej, po Mszy Świętej wieczorowej, o godz. 17.00, a w niedzielę, o godz. 10.30. Dziękuję za dotychczasową Waszą obecność. Już myślę także o nagrodach dla dzieci.
  5. W dalszym ciągu Msze Święte będą, o godz. 17.00, a kolejna po różańcu.
  6. Dokończona została od zewnątrz od lewej strony praca przy wymianie okien. Możemy dokładnie je obejrzeć. Trwają prace po drugiej stronie. W nowym oknie nad chórem został zamontowany witraż. Bardzo pięknie wygląda. Dziękuję serdecznie także sponsorowi za jego ufundowanie.
  7. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom tego dzieła wymiany okien. Dziękuję Panu Mirosławowi i Marianowi za podniesienie zadaszenia, tak aby nie uderzać głową przy wchodzeniu do toalety czy też sal pod kościołem. Dziękuję także Paniom za pomoc oraz przynoszenie jedzenia, którym częstuję Panów pracujących przy wymianie okien. Polecam się J
  8. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek Św. Jana Pawła II.
  9. Możemy zabrać kartki wypominkowe. Proszę na nich wypisać imiona, nazwiska zmarłych oraz zaznaczyć wybrany dzień modlitwy różańcowej – wypominkowej.
  10. Kościół sprzątały (kartka). Intencje na bieżący tydzień (kartka).
  11. Są jeszcze wolne intencje w tym roku – także w niedzielę (w te, które będzie z nami Ks. Marcin)
  12. Są zamawiane koszuli, a także kilka dodatkowych w różnych rozmiarach. Zapraszam do zakrystii.
  13. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedzielę oraz Kalendarz Maryjny – 5 zł.
  14. We wtorek odbył się pogrzeb śp. Stanisława Nowaka. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu i orędownictwu M.B. Zdrowaś Maryjo. Wieczny odpoczynek.