XXV Niedziela w ciągu roku A.D. 2020 – 20 września 2020 r.

1. Już tylko miesiąc pozostaje do naszych Misji Świętych. Jest to dawna praktyka religijna Kościoła. Są to rekolekcje, które przeprowadza się co kilka lat dla całej parafii i trwają cały tydzień (od niedzieli do niedzieli(. Celem misji jest umocnienie i odnowienie życia wiary. Misjonarz – specjalnie zaproszony, głosi wiernym nauki o zasadniczych prawdach wiary i moralności. Ponadto będą sprawowane Eucharystie oraz nabożeństwa, a na zakończenie misji przystąpimy do spowiedzi i Komunii św. generalnej. Odbywa się uroczyste poświęcenie krzyża misyjnego przed kościołem. Korzystając z tego czasu, każdy wierny może otworzyć swoje serce na Boga – i ten który już korzysta z dobrodziejstw kościoła i ten, który jest z dala od niego.
  2. Bogactwo modlitewne tygodnia misyjnego w parafii jest naprawdę bardzo wielkie. Każdego dnia będzie wieczorny apel misyjny. Podczas misji będzie specjalny czas dla chorych, a tych którzy nie będą mogli przybyć odwiedzimy w domach. Przed rozpoczęciem misji parafialnych przez dłuższy czas modlimy się o duchowe owoce misji oraz o dary Ducha Świętego dla misjonarza. Módlmy się jeszcze gorliwiej, aby przeżyte misje dla każdego z nas były czasem nawrócenia do Boga oraz odnowy życia z Bogiem. Rozmawiajmy w domach i w sąsiedztwie o tym wydarzeniu i wzajemnie się zachęcajmy do udziału w każdym dniu misyjnym czy to przed południem, czy po południu. Na stoliku pod chórem są wyłożone obrazki z modlitwą i programy misji, gdyby ktoś nie otrzymał jeszcze lub się zagubiły.
  3. W poniedziałek Święto Św. Mateusza, w środę Świętego O. Pio.
  4. Za tydzień ofiary na tacę przekażemy na Seminarium Duchowne.
  5. Po Mszy Świętej, o godz. 11.00 spotkanie w kościele młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i rodziców.
  6. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na Pielgrzymkę do Niepokalanowa, 17 października (sobota), godz. 06.00 – 17.00. Koszt to ok. 60 zł. Zapisy w zakrystii, bądź telefonicznie.
  7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła (kartka).
  8. Zebranie sołectwa w sprawie rozdysponowania środków z funduszu sołeckiego na rok 2021, odbędzie się dzisiaj 20 września, o godz. 16.00 w Remizie OSP.
  9. Intencje na bieżący tydzień (kartka).
  10. Zapowiedź przedślubna: Bartłomiej Wypych, kaw. z Oleśnik, par. tut. i Dominika Miszczuk, panna z Lublina, par. Św. Michała Archanioła.
  11. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedzielę, Mały Gość Niedzielny.