XXVI Niedziela w ciągu roku A.D. 2018 – 30 września 2018 r.

1. Dzisiaj dziękujemy nade wszystko Bogu, za 35 lat istnienia naszej parafii. Za to że w planował uczynić naszą wspólnotę Oleśnicką, parafią. Świadczą o tym różne wydarzenia, które są znakami Pana Boga. Choćby przygotowywanie miejsca poprzez budowę najpierw kapliczki MB Bolesnej, gdzie wielu ludzi modliło się, aż w końcu w 1949 roku mogły się tam odprawiać Msze Święte. Takim znakiem są też relikwie Świętych. Dziękujemy dzisiaj także ludziom. Na stronie naszej parafii w zakładce historia parafii napisałem: „parafia dawniej i dzisiaj”. To dzisiaj ciągle tworzymy – budując Kościół Mistyczny – wspólnotę duchową. Mamy też nadzieję, że inni też nas wspomną i będą modlić się za nas. To co jest historią to konkretne osoby. Kapłani: Ks. Prałat Mieczysław Bochyński – inicjator powstania parafii i budowy kościoła. Kiedy dzielił się informacją o przygotowaniach do powstania parafii, uczynił to przy kaplicy MB Bolesnej, informując tam wiernych o tym pięknym dziele; ś.p. ks. Stanisław Dudziński, który nadzorował budowę kościoła, 1983 – 1985; ks. Stanisław Koproń – proboszcz w latach 1985 – 1997; ks. Kazimierz Gacan – proboszcz w latach 1997 – 2000; ks. Zygmunt Klich – proboszcz w latach 2000 – 2005; ks. Jerzy Wesołowski – proboszcz w latach 2005 – 2018. Parafia to przede wszystkim parafianie. Widzę Wasze zaangażowanie, dużą pomoc. Mówicie jakie było to wtedy czasy, jak wyglądało powstawanie parafii i budowa Kościoła – ile trudu to Was kosztowało. Dziękuję Bogu za tych, którzy już odeszli do Domu Ojca i polecam ich Bożemu Miłosierdziu. Dziękuję za Was, którzy dalej prowadzicie to dzieło. Modlę się aby wszystko co robimy, przede wszystkim było na Bożą chwałę, tak abyśmy razem zmierzali do zbawienia.
  2. Już w piątek, 5 października o godz. 23.00 wyjeźdzamy na pielgrzymkę autokarami do Częstochowy. Bądźmy punktualni.
  3. Dziękuję osobom, które w tym tygodniu pomagali przy parafii. Został oczyszczony piec olejowy w kościele i przygotowany do sezonu grzewczego. Zakupimy niebawem pierwszą część oleju opałowego. Panom Piotrowi Wójcikowi i Pawłowi Oleksiejowi dziękuję za oczyszczenie komina i pieca w domu parafialnym i za naukę palenia. Dziękuję za Wasz ogrom pracy. Nieźle chyba mi to idzie J, a dzieci w sobotę nie marzły. Dziękuję Panu Markowi Łopaciukowi za praca wykonywane na dachu kościoła. Przeciekało nam w kilku miejscach. Jeszcze w najbliższych dniach te prace będą kończone. Dziękuję za wczorajszą pracę zbierania, noszenia i wywożenia śmieci, plew, trocin, itd. ze strychu Domu Parafialnego. Dziękuję Panom: Piotrowi Wójcikowi, Krzysztofowi Jurkowi i synowi – także za ciągnik, przyczepę i wywóz, Mieczysławowi Wójcikowi, Tomaszowi Burkowi, Andrzejowi Buchajczykowi, Januszowi Wilkowi Michałowi Iwańczukowi, Pani Barbarze Wilk z synami i młodzieży. Srych jest już przygotowany do dalszych prac ociepleniowych.
  4. Dziękuję Paniom sprzątającym kościół (kartka).
  5. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach:
  6. W tym tygodniu m. inn. wspominamy:

– w poniedziałek – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus

– we wtorek – Świętych Aniołów Stróżów

– w czwartek – Św. Franciszka z Asyżu

– w piątek – Św. Faustyny Kowalskiej

1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota. Nabożeństwa po Mszach Świętych, spowiedź w piątek od godz. 15.30, odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.30.
  2. W tym tygodniu od poniedziałku i miesiąca października zmienia się pora odprawiania Mszy Świętej. Eucharystia w dzień powszedni będzie, o godz. 16.00.
  3. W październiku różaniec święty po Mszy Świętej o godz. 16.00. Będzie nam towarzyszyła myśl z modlitwy Zdrowaś Maryjo: „Módl się za nami grzesznymi”. Przygotowaliśmy też pomoce dla dzieci. W tym roku przypada 160 lat od objawień MB w Lourdes. Dekoracja do tego odnosi się. Dziękuję Paulinie Mazurek za pomoc w przygotowaniu dekoracji.
  4. Są miejsca, aby włączyć się do Róż Różańcowych (20 osób codziennie modli się jedną tajemnicą różańca). Spotkanie Kół Różańcowych i zmiana tajemnic odbędzie się w następną niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.00.
  5. Zapraszam chętnych na spotkania Legionu Maryi. Spotkania są w poniedziałki w dolnym kościele o godz. 14.30.
  6. W sobotę zastąpi mnie Ojciec Biały – Misjonarz Afryki. Będzie obecny także w niedzielę najbliższą i będzie mówił o misjach. Cały październik ma być czasem modlitwy za misje. Przy wyjściu z kościoła będzie można porozmawiać z misjonarzem i wesprzeć ofiarą do puszki.
  7. Na godzinę 14.00 zapraszamy do udziału w Festynie Parafialnym obok boiska. Zaczniemy od poświęcenia Siłowni w parku wiejskim, a następnie wszyscy zatańczymy Poloneza. Sporo atrakcji. Nie może Was zabraknąć!
  8. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedzielę i Mały Gość Niedzielny – znajdziemy w nim różaniec na rękę.