XXVI Niedziela w ciągu roku A.D. 2019 – 29 września 2019 r.

1. 3 października będziemy obchodzić 36 rocznicę powstania naszej parafii. Dzisiaj już dziękujemy Bogu za dar naszej wspólnoty parafialnej. Po Mszy Świętej oddamy cześć relikwiom Świętych Antonina i Mariana.
  2. Wiemy, że w naszej parafii dwukrotnie odbywały się misje parafialne. Był to rok jubileuszowy 2000 (kwiecień) i w 2008 roku. Te ostatnie zaczęły się 30 września, a skończyły się 4 października. Misje parafialne to czas intensywnych rekolekcji i wezwania do odnowy. Rozpocząłem myślenie o podjęciu takich misji we wrześniu lub październiku przyszłego roku. Poprosiłem o. Franciszkanów z Niepokalanowa, aby zaproponowali misjonarza. Poprosiłem także Ojców, aby na zakończenie misji ofiarowali i uroczyście wprowadzili relikwie wielkiego czciciela Matki Bożej o. Maksymiliana Marii Kolbego. Ogłaszam to w nasz jubileusz 36 rocznicy erygowania parafii i zachęcam do modlitwy w intencji tego duchowego dzieła.
  3. Na godz. 14.00 zapraszam na Festyn Parafialny. Zabierzmy rowery i wspólnie przejedziemy trasą dokoła Oleśnik. Wystąpią dla nas dzieci z Chełma z par. Świętego Ducha „Śpiewające Duszki”. Wesprzyjmy ich kupując ich płyty. To będzie takie wynagrodzenie za występ i ich przyjazd. Będzie można nabyć koszulkę w cenie 20 zł (gdyby zabrakło – będzie można złożyć zamówienie), szczypy 1 zł. Los w loterii fantowej to min. 5 zł – a są ciekawe fanty nie tylko dla dzieci. Makaron z Pol Mak także się tam znajdzie. Przynieśmy ciasto, kawa herbata na miejscu, a także pyszna grochówka. Będą stały puszki i będziemy mogli złożyć dobrowolną ofiarę. Całkowity dochód z Festynu przeznaczymy na wymianę okien. Będziemy się bawić do godz. 18.00. Będą zawody siłaczy oraz wiele atrakcji dla dzieci. Już teraz serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc.
  4. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej od wtorku po Mszy Świętej wieczorowej, a w niedzielę o godz. 10.30. Będziemy pamiętać w naszej modlitwie różańcowej o misjach ale także modlić się za kapłanów, siostry zakonne oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  5. Trwa wymiana okien. Od czwartku będą dalsze prace. W środę potrzebuję pomocy przy odkręceniu plastikowego dachu, tak aby przygotować miejsce do rusztowania. Zapraszam do pomocy na godz. 18.00. Kto może wcześniej to proszę o kontakt.
  6. Z racji prac przy oknach od wtorku Msze Święte będą o godz. 17.00, a kolejna po różańcu. Myślę, że po dwóch, trzech tygodniach już wejdziemy w czas jesienno – zimowy z Mszą o godz. 16.00.
  7. Na wymianę okien złożono ofiary: 100, 20 zł. Bóg zapłać.
  8. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek Św. Hieronima, wtorek – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, środę – Św. Aniołów Stróżów, piątek – Św. Franciszka z Asyżu, sobotę – Św. Faustyny Kowalskiej.
  9. W piątek odwiedzę chorych od godz. 9.00. Nabożeństwa pierwszych czwartku, piątku i soboty, będziemy łączyć z modlitwą różańcową.
  10. Za tydzień taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
  11. W sobotę i niedzielę będzie mnie zastępował ks. Marcin. Udajemy się na pielgrzymkę do Lichenia, Św. Lipki i Gietrzwałdu. Wyjazd o godz. 1.00.
  12. Kościół sprzątały (kartka). Intencje na bieżący tydzień (kartka).
  13. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedzielę.