XXVI niedziela w ciągu roku A.D. 2022 – 25 września 2022 r.

1. W sobotę zaczynamy odprawianie Mszy Świętych, o godz. 16.00. Przez cały październik zapraszamy po tej Mszy Świętej na różaniec.
  2. W tym tygodniu przeżywamy pierwszą sobotę miesiąca. Nabożeństwo połączymy z modlitwą różańcową.
  3. Za tydzień w niedzielę dokładnie przypada 39 rocznica powstania – erygowania naszej parafii. Podczas Mszy Świętych będziemy dziękować dobremu Bogu za ten dar wspólnoty, którą tworzymy. Będziemy mogli oddać też cześć relikwiom Świętego Antonina, którego w tych dniach też wspominamy w Liturgii.
  4. Ofiary na tacę za tydzień przeznaczymy na Seminarium Duchowne w Lublinie.
  5. A już dzisiaj od godziny 14.00 serdecznie wszystkich zachęcam do udziału w naszym Festynie Parafialnym na parkingu obok kościoła i terenie zielonym. Zakończymy o godz. 18.00. Oprócz informacji z minionej niedzieli powiem że będzie Loteria Fantowa w cenie 10 zł. Każdy los wygrywa – w promocji art. Spożywcze. Dziękuję producentowi makaronów Pol-Mak z Ludwina oraz Rodzinie Bogusz i Małysz i sieci sklepów Lewiatan za ufundowanie darów spożywczych. Dziękuję za Wasze ofiary, ciasto i dary przyniesione na Festyn. O godz. 17.00 wylosujemy spośród osób uczestniczących w Loterii cenne nagrody. Zapraszamy do tego aby częstować się tym co będzie przygotowane: kawa, herbata i inne napoje, zupa, kiełbaski oraz zapiekanki, słodycze i wata cukrowa. Będą 3 dmuchańce i wiele innych atrakcji. WORD w Chełmie, przyjedzie z symulatorem dachowania oraz zderzeń. Myślę, że ten czas spędzimy miło we wspólnym gronie. Zabierzmy koce do siedzenia. Jeśli ktoś chciałby złożyć ofiarę podczas Festynu będzie to można uczynić, wrzucając ją do przygotowanych puszek. Będą także koszulki – 20 zł.
  6. We wtorek wspominamy Św. Wincentego a Paulo, w czwartek Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, w piątek Św. Hieronima, w sobotę Św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
  7. Bóg zapłać za ofiary na kościół: 200 zł, 100 zł, 150 zł, 300 zł.
  8. Kościół sprzątały (kartka).
  9. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  10. W czwartek odbył się pogrzeb ś.p. Heleny Marek. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu przez wstawiennictwo MB. Zdrowaś Maryjo …, Wieczny odpoczynek … .