XXVI niedziela w ciągu roku A.D. 2023 – 01 października 2023 r.

1. Dzisiaj w przededniu 40 rocznicy powstania – erygowania naszej parafii dziękujemy dobremu Bogu za dar wspólnoty, którą tworzymy. Za naszą parafię, w której korzystając z sakramentów świętych, sami się uświęcamy. Będziemy mogli oddać też cześć relikwiom Świętego Antonina, którego w tych dniach też wspominamy w Liturgii. Nasze dziękczynienie połączymy dzisiaj z Adoracją NS.
  2. Od jutra zmienia się czas odprawiania Mszy Świętych w ciągu tygodnia.
  3. Serdecznie zapraszam przez cały październik na Msze Święte i na nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie na godz. 16.00, a w niedzielę na godz. 10.30.
  4. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek, sobotę miesiąca. Nabożeństwa połączymy z modlitwą różańcową. W piątek od godz. 9.00 udam się do chorych w domach.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na Seminarium Duchowne w Lublinie.
  6. Za nami V Festyn Parafialny. Teraz widzimy jak wielkie to było przedsięwzięcie – aż inni nam zazdroszczą! Ale myślę, że ten czas Festynu i atmosferę, która panowała na nim długo wszyscy zapamiętają. I deszcz był potrzebny, chociaż mało i później pogoda, i to przypomnienie dzieci o dmuchańcach. Dużo by można mówić o tym czasie. Patrzę na siebie i mówię „oszalałem” ale cieszę się że w tym pozytywnym szaleństwie tyle osób może uczestniczyć  się zaangażować – nie z przymusu – jak to podkreślaliście na festynie. Przyjezdni byli zaskoczeni atmosferą, życzliwością, dużą ilością jedzenia i tortem. To co konieczne wynajęliśmy, czy kupiliśmy, a reszta to wkład tak wielu parafian i za to Wam dziękuję. A i zaskoczeni byli Zenkiem i Zespołem Rozstrojeni J Wszystkim dziękuję bardzo serdecznie na ręce Pani Sołtys i naszej Rady Parafialnej oraz Pana Bartka Wypycha. Za Was w sposób szczególny modlę się i ofiarują Mszę Świętą. Dziękuję wszystkim, którzy wsparli materialnie nasz Festyn. Dziękuję także za ofiary złożone przy okazji Festynu. Są jeszcze do nabycia magnesy – wyłożone na stoliku pod chórem.
  7. Bóg zapłać Panu Wójtowi Danielowi Bajowi za wsparcie w kwocie 5000 zł, OSP Oleśniki – 3500 zł, Państwu Boguszom – 2000 zł i Małyszom – 1000 zł (Lewiatan).
  8. Dzisiaj nie ma za bardzo kiedy po Mszach Świętych, ale już będzie gotowa księga do zapisywania intencji na nowy rok. Jest też jeszcze kilka niedziel w tym roku wolnych. Za tydzień dołączy już do nas Ks. Marcin.
  9. Bóg zapłać za wykoszenie trawy na cmentarzu Panu Bogdanowi i Kazimierzowi.
  10. Za tydzień przed naszym kościołem, przed rocznicą wyboru na Stolicę piotrową Karola Wojtyły, będą rozprowadzane kremówki papieskie w cenie 7 zł. Dochód jest przeznaczony na wsparcie młodzieży, która co roku organizuje spotkanie młodych w Garbowie.
  11. Kościół sprzątały (kartka)
  12. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  13. Polecam aby zabrać i czytać prasę katolicką. Są do nabycia Kalendarze Maryjne w cenie 10 zł.
  14. Jutro o godz. 11.30 odbędzie się pogrzeb, ś.p. Stanisława Górnego. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu przez wstawiennictwo MB.