XXVII Niedziela w ciągu roku A.D. 2018 – 07 października 2018 r.

1. Dzisiaj jest obecny z nami o. Mariusz, ze Zgromadzenia Ojców Białych – Misjonarzy Afryki. Dziękujemy za dzisiejsze Słowo Boże i przybliżenie nam tematyki misji. W modlitwie różańcowej będziemy modlić się za misjonarzy i misje. Przy wyjściu z kościoła będzie można porozmawiać z misjonarzem i wesprzeć ofiarą do puszki.
  2. Dziękuję serdecznie za zaangażowanie się w nasz jubileusz parafii: za modlitwę w świątyni, uroczyste wprowadzenie relikwii Bł. Marii Karłowskiej i Świętych Antonina i Mariana, a także za skorzystanie z zaproszenia i udział w Festynie Parafialnym. Mam nadzieję, że wejdzie on na stałe w program naszej parafii. Dziękuję młodzieży za pomoc w przygotowaniach i zaangażowanie podczas festynu. Dziękuję także dorosłym za to że dzielnie wspomagaliście młodzież – za cenne rady, uwagi. Dziękuję za upieczone i przyniesione ciasto, fanty, ugotowanie grochówki. To podziękowanie kieruję dla wielu osób na ręce Pani Sołtys – Jolanty Mazurek. Dziękuję naszej Straży Pożarnej i LKS Oleśnia Oleśniki za pracę fizyczną włożoną w przygotowanie i posprzątanie po festynie. Klubowi gratuluję wygranej z Księżmi J Dziękuję Tomaszowi Burakowi za zorganizowanie występu Orkiestry Dętej GOK w Trawnikach. W tym miejscu zapraszam chętnych do włączenia się do orkiestry. Nabór trwa cały czas. Dziękuje Maciejowi Olechowi za prowadzenie Festynu. Do puszek złożono 1493 zł. Dziękuję serdecznie. Po rozliczeniu festynu ponad 500 zł przeznaczymy na materiały dla dzieci i młodzieży.
  3. Młodzież (młodszą i starszą) zapraszam do Domu Parafialnego na spotkanie podsumowujące Festyn w najbliższy piątek, po Mszy i różańcu.
  4. Dziękuję serdecznie wszystkim uczestnikom pielgrzymki na Jasną Górę. Pamiętaliśmy w modlitwie za całą parafię. Pielgrzymi ofiarowali 810 zł, które przekażemy na zmianę mocy prądu dla kościoła i zmianę licznika. Dotychczasowa moc to 35 kw i płacimy 15 krotnie więcej. Wcześniej było to dostosowane do ogrzewania elektrycznego kościoła. Przez to także opłaty były bardzo duże, a nawet jest teraz niedopłata.
  5. Dziękuję Paniom sprzątającym kościół (kartka).
  6. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach:
  7. W tym tygodniu m. inn. wspominamy:

– w sobotę – Bł. Honorata Koźmińskiego

1. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 16.00 w dzień powszedni i po na różaniec. Tak modlimy się przez cały październik. W niedzielę różańcem modlimy się o godz. 10.30.
  2. W sobotę ostatni Różaniec Fatimski. Jeśli pogoda pozwoli to odmówimy go tak jak zawsze – w procesji wokół kościoła.
  3. W sobotę zapraszam dzieci na spotkanie do Domu Parafialnego na godz. 10.00.
  4. W czwartek, w ramach modlitwy młodych za Synod Biskupów poświęcony młodym, zaproszona jest młodzież z całego dekanatu do Piask, aby modlić się do Boga, przy relikwiach Św. Jana Pawła II. Wyjedziemy po różańcu ok. 17.00. Zapraszam serdecznie młodzież. Zgłoszenia do mnie. Powrót ok. 20.00.
  5. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzili XVIII Dzień Papieski – Promieniowanie Ojcostwa. Pamiętając dzieło życia Świętego Jana Pawła II, będziemy mogli się włączyć w dzieło jakim są stypendia dla dzieci i młodzieży. W całej Polsce do puszek są w tym dniu zbierane ofiary, które przekażemy właśnie na ten cel.
  6. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedzielę.