XXVII Niedziela w ciągu roku A.D. 2020 – 04 października 2020 r.

1. Dzisiaj dzieci z klasy IV naszej szkoły przyjmą/przyjęły I Komunię Świętą, a w piątek przystąpiły do spowiedzi świętej. To piękny moment, który pozostanie w pamięci dzieci. Prosimy o Boże błogosławieństwo dla nich, ich rodziców, chrzestnych i dziadków. Modlimy się aby zawsze byli wierni Jezusowi Chrystusowi, którego dzisiaj w tym sakramencie przyjmują. Przez cały tydzień dzieci będą uczestniczyły w Białym Tygodniu.
  2. Zapraszam na codzienną modlitwę różańcową, po Mszy Świętej o godz. 16.00. W intencjach naszej modlitwy jest prośba o ustanie epidemii i ochronę dla nas, a także o dobre przeżycie Misji Świętych w naszej parafii.
  3. W poniedziałek wspomnienie Św. Faustyny, w środę NMP Różańcowej.
  4. W następną niedzielę, przed rocznicą wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, obchodzimy Dzień Papieski. Wspieramy w tym dniu materialnie młodzież, która otrzymuje stypendia z Funduszu Papieskiego.
  5. Już za dwa tygodnie rozpoczniemy Misje Święte. Plakaty w różnych miejscach nam o tym przypominają. Zachęcam do modlitwy także indywidualnej w intencji O. Misjonarza i całej naszej parafii. 17 października w sobotę udamy się do Niepokalanowa z pielgrzymką. Praktycznie jest już komplet. Jeśli jest jeszcze ktoś zainteresowany, to proszę o kontakt. Nie trzeba wcześniej płacić, tylko proszę o odpowiedzialność (jeżeli ktoś nie odwołuje tzn. że jedzie). Wyjazd, o godz. 06.00, z parkingu.
  6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła (kartka). Bóg zapłać za pomoc rodzicom dzieci komunijnych (za porządki w kościele i poza kościołem). Bóg zapłać rodzicom za ofiarę na kościół (przeznaczymy je na zakup nowego nagłośnienia do kościoła).
  7. Intencje na bieżący tydzień (kartka).
  8. Informacja Komendanta Powiatowego Policji w Świdniku do wszystkich parafii powiatu. (kartka)
  9. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedzielę, Mały Gość Niedzielny wraz z plakatem MB Częstochowskiej i modlitwą Pod Twoją obronę na różaniec.
  10. Dzisiaj, o godz. 14.00, odbędzie się pogrzeb Ś.P. Bronisława Pawelca. Polećmy Go Miłosierdziu Bożemu przez wstawiennictwo Matki Bożej. Zdrowaś Maryjo …, Wieczny odpoczynek ….