XXVII niedziela w ciągu roku A.D. 2022 – 01 października 2022 r.

1. Dzisiaj w przededniu 39 rocznica powstania – erygowania naszej parafii dziękujemy dobremu Bogu za dar wspólnoty, którą tworzymy. Za naszą parafię, w której korzystając z sakramentów świętych, sami się uświęcamy. Będziemy mogli oddać też cześć relikwiom Świętego Antonina, którego w tych dniach też wspominamy w Liturgii. Nasze dziękczynienie połączymy dzisiaj z Adoracją NS.
  2. Serdecznie zapraszam przez cały październik na Msze Święte i na nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie na godz. 16.00, a w niedzielę na godz. 10.30.
  3. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Nabożeństwa połączymy z modlitwą różańcową. W piątek od godz. 9.00 udam się do chorych w domach.
  4. Przypominam przygotowującym się do bierzmowania, o comiesięcznej spowiedzi świętej, niedzielnej Mszy Świętej, a także nabożeństwach różańcowych.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na Seminarium Duchowne w Lublinie.
  6. Dziękuję bardzo serdecznie za każdą okazaną pomoc w przygotowaniu i przebiegu Festynu Parafialnego. Wiele osób pomagało. Za Was w sposób szczególny modlę się i ofiarują Mszę Świętą. Dziękuję wszystkim, którzy wsparli materialnie nasz Festyn. Dziękuję za Wasza obecność i wspólne bycie ze sobą, rozmowy, zabawy, posiłek. Miło było widzieć też tak wiele osób, które przybyły z okolicznych miejscowości. Dziękuję także za ofiary złożone przy okazji Festynu.
  7. Ostatnio także wpływają indywidualne ofiary na Kościół. Bóg zapłać także i za takie zaangażowanie. Już ponad tydzień ogrzewamy nasz kościół. Jeszcze w sierpniu jak cena była sprzyjająca, zakupiliśmy 1000 l oleju opałowego (6500 zł). Jeszcze teraz spróbujemy kupić też z 1000 l. Łatwiej rozłożyć zakupy w czasie. Będziemy chcieli szczególnie na wiosnę także dokonać pewnych prac, m. inn. ocieplenie Domu Parafialnego. Więc tym bardziej za Waszą ofiarność, dzięki której gromadzimy pieniądze na te prace, które przed nami. Więcej napiszę w liście do parafian, który radni wraz z opłatkami przyniosą w grudniu do naszych domów.
  8. Już od dzisiaj oczekuję na zgłoszenia chłopców, którzy by chcieli wstąpić w szeregi Ministrantów.
  9. We wtorek wspominamy Św. Franciszka z Asyżu, w środę Św. Faustyny Kowalskiej, a w piątek NMP Różańcowej.
  10. Za tydzień taca przeznaczona jest na Misje.
  11. Bóg zapłać za ofiary na kościół: 200 zł, 50 zł.
  12. Kościół sprzątały (kartka).
  13. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  14. W sobotę odbył się pogrzeb ś.p. Tadeusza Nowaka. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu przez wstawiennictwo MB. Zdrowaś Maryjo …, Wieczny odpoczynek … .