XXVIII Niedziela w ciągu roku A.D. 2021 – 10 października 2021 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy XXI Dzień Papieski. Wspieramy ofiarami do puszek przy wyjściu z kościoła Fundusz Papieski – stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 2. Dziękuję Panu Pawłowi za dokończenie prac w Domu Parafialnym, a Panom – ekipie Wiesława Banaka, za nowy dach na toaletach oraz przedłużenie komina do naszego pieca olejowego.
 3. W minionym tygodniu odbył się przegląd pieca i zostało uruchomione ogrzewanie kościoła, utrzymujące stałą temperaturę. Zakupiliśmy też 1000 l oleju, na kwotę 3920 zł. Został zakończony audyt energetyczny Domu Parafialnego i Kościoła, który posłuży w przyszłości do złożenia oferty na zawarte w audycie prace. Audyt to całościowa dokumentacja dwóch budynków wraz z kosztorysem prac wg zapotrzebowania i stanu faktycznego. W najbliższym czasie będzie potrzeba zapłaty za tą pracę ponad 8000 zł.
 4. Wczoraj została zabrana figura Św. Jana Nepomucena z kapliczki za cmentarzem. Prace nad jej renowacją będą trwały zapewne do wiosny. Następnie figura będzie wystawiona w naszym kościele, tak aby w czerwcu w Boże Ciało spowrotem zanieść ją do kapliczki.
 5. Już zapisuję intencje Mszy Świętych na nowy rok.
 6. We wtorek 12 października zapraszam, po Mszy Świętej, o godz. 17.00, na modlitwę uwielbienia Boga i dziękczynienia za dar Misji Świętych, a także modlitwy prośby za naszą parafię.
 7. W środę ostatni Różaniec Fatimski. W czwartek wspomnienie Św. Małgorzaty Marii Alacoque, w piątek Św. Teresy od Jezusa, a w sobotę Św. Jadwigi Śląskiej i rocznica wyboru Św. Jana Pawła II – w tym dniu wyjątkowo jesteśmy proszeni o ofiary na tacę na potrzeby Stolicy Apostolskiej – „świętopietrze”.
 8. Następna niedziela to Niedziela Misyjna. Taca przeznaczona jest na potrzeby Misji.
 9. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby kościoła: 100 zł i 50 zł.
 10. Podczas Festynu Parafialnego złożono ofiary do puszek na kwotę 2286 zł. Są jeszcze do nabycia koszulki.
 11. Kościół sprzątały (kartka).
 12. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
 13. Polecam aby zabrać i czytać prasę katolicką.