XXXIII Niedziela w ciągu roku A.D. 2018 – 18 listopada 2018 r.

1. Za tydzień będziemy przeżywać ostatnią niedzielę roku liturgicznego. To Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dwa lata roku liturgicznego: ten i następny dotyczą odkrywanie Osoby i darów Ducha Świętego oraz misja w mocy Bożego Ducha. To nieustanna zachęta, aby odkrywać obecność Ducha Świętego w naszym życiu, a dzięki temu m. inn. nieść miłość, pokój, radość. Na następna niedzielę, proszę dzieci, aby przygotowały serce (wycięte z grubszego papieru lub naklejone), a na nim napis „Chryste króluj w moim …”
  2. W następna niedzielę odpust i wizytacja Ks. Biskupa w parafii Trawniki.
  3. Dziękuję serdecznie za wspólną modlitwę różańcem wypominkowym.
  4. Dziękuję Paniom sprzątającym kościół oraz za pomoc w nauce i amatorskim obijaniu (ocieplaniu drzwi pianką i aksamitem). Chyba nieźle to nam wyszło. Pozostały jeszcze jedne drzwi wejściowe (kartka).
  5. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach:
  6. Są jeszcze wolne intencje: w środę o 16.00, w niedzielę o 9.00 oraz w następnym tygodniu. Serdecznie zapraszam do zamawiania intencji.
  7. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek – Świętego Rafała Kalinowskiego

– we środę – Ofiarowanie NMP

– w czwartek – Świętej Cecylii

1. Serdecznie dziękuję ministrantom i kandydatom za udział w dekanalnych rozgrywkach kwalifikacyjnych do X Mistrzostw Archidiecezji Lubelskiej Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej o Puchar Metropolity Lubelskiego. Nasza drużyna ministrantów rocznika 2007-2011 wygrała – zdobyła I miejsce. Finał, w którym wystąpimy odbędzie się w Lublinie w sobotę 9 marca 2019 roku. Druga drużyna z rocznika 2003-2006 (wspierana także przez młodszych ministrantów), także dzielnie podejmowała walkę. Serdecznie Wam dziękuję i gratuluję! Dziękuję Panu Cyranowskiemu, za opiekę i pomoc w zawiezieniu chłopców na turniej.
  2. Dzisiaj w całym Kościele obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Hasłem tego dnia są słowa psalmu: „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał”(Ps 34,7). Decyzją Arcybiskupa Lubelskiego, ks. Stanisława Budzika, zbiórka do puszek przed kościołem na dzieła służące ubogim prowadzone przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej, w tym ukończenie łaźni dla bezdomnych w Lublinie.
  3. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedzielę.