XXXIII Niedziela w ciągu roku A.D. 2019 – 17 listopada 2019 r.

1. Dzisiaj po raz trzeci obchodzimy w całym Kościele Światowy Dzień Ubogich. Mottem tegorocznego Dnia są słowa Psalmu 9: „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”. Z okazji Światowego Dnia Ubogich Ojciec Święty Franciszek wystosował przesłanie gdzie zwraca uwagę na nasz sposób myślenia i postrzegania ubogich. Może też dzisiaj i ja zastanowię się nad tym czy mogę komuś pomóc oraz nad sobą czy właściwie korzystam z dóbr tego świata.
  2. Na okna złożono ofiarę 100 zł.
  3. Nie będzie w tym tyg. wyjścia na salę gimnastyczną do naszej szkoły.
  4. Będę w tym tygodniu na swoich kapłańskich rekolekcjach, a od piątku do niedzieli prowadzę rekolekcje w Wąwolnicy dla rodziców, którzy utracili swoje dzieci. W tygodniu będzie przyjeżdżał na Eucharystię, Ks. Proboszcz z Trawnik, a w sobotę i niedzielę Ks. Marcin. Gdyby była taka potrzeba proszę o kontakt na telefon komórkowy.
  5. Jutro obchodzimy wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, w środę Św. Rafała Kalinowskiego, czwartek Ofiarowanie NMP, piątek Św. Cecylii.
  6. Bóg zapłać kolejnym dwóm Panom za wywiezienie śmieci na wysypisko. Bóg zapłać także za dokończenie prac przy oczyszczeniu stali i wywiezienie na złom oraz za dokończenie pracy przy daszkach z pleksi.
  7. Kościół sprzątały (kartka). Intencje na bieżący tydzień (kartka).
  8. Za tydzień w niedzielę obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To ostatnia niedziela roku liturgicznego.
  9. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedzielę. Rozsławiamy Oleśniki i naszą parafię. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym jest artykuł o naszej parafii, „Małe, wielkie rzeczy” (o początkach parafii, miejscowości, dzieciach i relikwiach). Zachęcam do zabrania i złożenia dowolnej ofiary. Mamy 150 sztuk.
  10. Zgłosił się nowy przewoźnik na trasie Oleśniki – Lublin, który stara się o koncesję. U Pani Sołtys możemy złożyć podpis i zgłosić poparcie dla nowego przewoźnika.
  11. Jutro o godz. 10.00 odbędzie się pogrzeb ś.p. Mieczysława Buchajczyka. Różaniec o godz. 9.30. Dzisiaj także rodzina zaprasza do kościoła na różaniec, za zmarłego o godz. 14.00. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu przez wstawiennictwo MB. Zdrowaś Maryjo … Wieczny odpoczynek …