XXXIV Niedziela w ciągu roku A.D. 2018 – 24 listopada 2018 r.

1. Za tydzień w I Niedzielę Adwentu rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. W dalszym ciągu Kościół nas zachęca do życia darami Ducha Świętego. Pomocą w odkrywaniu i życiu tymi darami będą najpierw nasze rekolekcje, w dniach 7-9 grudnia, którym będzie przewodniczył ks. Robert Karczmarek – wikariusz parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Piaskach. Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi będą, o godz. 10.00, 12.00 i 17.00 (piątek i sobota), a w niedzielę o godz. 9.00 i 11.00. Spowiedź drugiego dnia rekolekcji na pół godz. przed Mszą Świętą w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Już teraz o tym informuję, zachęcając do uczestnictwa i dobrego przeżycia rekolekcji i czasu adwentu.
  2. Dziękuję Paniom sprzątającym kościół (kartka). Dziękuję także Panu Bogdanowi i pomocnikowi za piątkową pracę przy sprzątnięciu chryzantem oraz Paniom Teresie i Barbarze za wczorajszą pomoc przy tej samej pracy. Chcę Was prosić o taką rzecz związaną ze śmiećmy na cmentarzu. Proszę aby kwiaty i ziemię (biomasę) wyrzucać z tyłu cmentarza za ogrodzenie po prawej stronie. Na wiosnę tam zostanie to sprzątnięte. Proszę aby jednak wraz z kwiatami nie wyrzucać plastików – doniczek. Wszystko co plastikowe czy szklane oraz sztuczne kwiaty możemy wyrzucać do pojemników na śmieci przygotowanych z przodu cmentarza.
  3. Dziękuję Panu Mirosławowi Czausowi za skonstruowanie i wykonanie wieńca adwentowego i ofiarowanie go parafii i za to co jeszcze zrobi J. Wszystkich chętnych i czujących się na siłach dekoracyjnych zapraszam w piątek po Mszy Świętej. Chodzi o dekorację adwentową ale także i zaplanowanie dekoracji Bożonarodzeniowej.
  4. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach:
  5. W tym tygodniu wspominamy:

– w piątek – Świętego Andrzeja Apostoła

1. W sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie, o godz. 15.30.
  2. W sobotę na godz. 9.00, zapraszam dzieci na spotkanie do Domu Parafialnego.
  3. Ofiary na tacę w następną niedzielę przekażemy na Seminarium Duchowne.
  4. W następną niedzielę pobłogosławimy opłatki, które później przez naszych radnych zostaną przyniesione do naszych domów.
  5. Zapowiedzi przedślubna: Piotr Grzegorz Musiej, kaw. z Oleśnik, par. tut. i Anna Patrycja Kowalska, panna z Trawnik, par. tamtejszej.
  6. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny (dodany jest kalendarz ścienny), Niedzielę oraz Mały Gość Niedzielny (lampion i pomoce oraz odpowiedzi na pytania na Roraty i kalendarz adwentowy)
  7. W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata zachęcam teraz do odmówienia Aktu uznania Jezusa Chrystusa Królem Wszechświata:

Jezu Chryste, uznaję Ciebie za Króla całego świata. Wszystko, cokolwiek zostało stworzone, dla Ciebie jest stworzone. Wykonuj nad nami wszystkie prawa swoje. Staję dziś przed Tobą i odnawiam moje przyrzeczenia złożone na chrzcie, wyrzekając się szatana i spraw jego, a przyrzekam żyć, jak przystało na dobrego chrześcijanina. Zobowiązuję się na miarę sił swoich pracować dla zwycięstwa Bożego prawa i Twego Kościoła. Królu mój i Panie, ofiaruję Ci nieudolne uczynki moje w tej intencji, aby wszystkie serca ludzkie uznały Twoje Królestwo Święte. Niech w ten sposób Królestwo Twego Pokoju utwierdzi się na całym świecie. Amen.