Zesłanie Ducha Świętego A.D. 2023 – 28 maja 2023 r.

1. Dzisiaj Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Jutro Święto NMP Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świąt. Msze Święte o godz. 9.00 i 18.00.
  2. Za tydzień Uroczystość Najświętszej Trójcy.
  3. W tym tygodniu nabożeństwa z racji I czwartku, piątku i soboty, połączymy z nabożeństwami czerwcowymi, które już od 1 czerwca przez cały miesiąc będziemy odprawiać po Mszach Świętych. Dziękuję tym, którzy korzystają znajdując czas i pięknie uczestniczą w nabożeństwach majowych (zarówno dzieciom jak i dorosłym). Bóg zapłać za obecność i modlitwę za kapłanów z mojego rocznika święceń, za pomoc w kościele i Domu Parafialnym.
  4. W środę święto Nawiedzenia NMP, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.
  5. Za niecałe dwa tyg. Boże Ciało. Pójdziemy od kościoła ulicą w lewo do mostu – I ołtarz , a następnie za rzeką do Figury MB obok Krzysztofa Gładysza – II ołtarz, następnie wejdziemy na drogę w prawo i III ołtarz będzie przed szkołą i Figurą MB, wrócimy obok remizy OSP i IV ołtarz przy krzyżu niedaleko kościoła u rodziny Marków.
  6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła (kartka) oraz prace przy nasadzeniu drzewek otrzymanych od Pana Adama Polskiego i innych pracach porządkowych oraz koszeniu trawy rodzicom dzieci z klasy 4. Bóg zapłać za dekorację kwiatową. Bóg zapłać za przekazana ofiarę.
  7. Bóg zapłać za ofiary indywidualne w kwocie łącznie 100 zł.
  8. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).