II niedziela w ciągu roku A.D. 2021 – 17 stycznia 2021 r.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na Seminarium Duchowne w Lublinie.
  2. Dzisiaj przeżywamy dzień judaizmu, pamiętając o nich w modlitwie, a od jutra tydzień modlitw o jedność wszystkich chrześcijan.
  3. Bóg zapłać za wspólną modlitwę z rodzinami przy domach i tu w kościele. Ta nietypowa wizyta duszpasterska, przede wszystkim niosła ze sobą dar modlitwy i wspólnoty. Tak wiele jest lęków i obaw, chorób i samotności. Prosiliśmy razem aby zapanował pokój w naszych sercach i odnowienie więzi miłości z Bogiem i z bliźnimi. Bóg zapłać jeszcze raz ze ten dar spotkania. Oprócz tego że każdego dnia w Eucharystii polecałem Was i Wasze rodziny, czynię to każdego dnia w modlitwie tu w kościele oraz indywidualnej.
  4. Dzieliłem się podczas Eucharystii świadectwem mojej modlitwy nowennowej przed decyzją wyboru drogi życia, w każdą środę w swojej rodzinnej parafii do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. W naszej parafii Maryjnej niech też nie zabraknie nas zebranych na takiej formie modlitwy. Od najbliższej środy w każdą, przed Eucharystią, teraz o godz. 15.30 tu w kościele będziemy odprawiać taką nowennę. Do koszyczka przed ołtarzem w dniu nowenny można składać różne intencje zapisane na kartkach (dziękczynne, błagalne, przebłagalne). W sobotę natomiast będzie zawsze przed Mszą Świętą nabożeństwo (w I sobotę tradycyjnie a w inne soboty do Matki Boskiej Jasnogórskiej). Serdecznie zapraszam.
  5. Dzieliłem się z Wami radością, że artyści z Lublina wraz z przywiezieniem odnowionej chrzcielnicy przywieźli już namalowany obraz Matki Boskiej Bolesnej z naszej kaplicy. Od dzisiaj znajduje się już w kościele po lewej stronie. Został namalowany na desce i płótnie oraz zabezpieczony przed wilgocią. Odnowiona i pozłocona została ta sama rama. Chcę abyśmy, powierzali nas i nasze rodziny Tej, która współcierpiała z Jezusem Chrystusem pod krzyżem i której nie są obce nasze boleści. Kiedy ks. Biskup będzie u nas w parafii poprosimy o poświęcenie obrazu, a w maju przeniesiemy go do kapliczki.
  6. Podsumowując wizytę duszpasterską chcę także Wam podziękować za ofiary. Tak jak ogłaszałem przeznaczymy je na nowe ołtarze boczne. Już rozdysponowałem te pieniądze i przekazałem jako zaliczkę i za renowację chrzcielnicy 13500 zł oraz ok. 4000 zł za krzyże misyjne. Do zapłaty po skończeniu prac w kwietniu dojdzie także zapłata za obraz Matki Bożej Bolesnej – 4000 zł.
  7. Dziękuję za ofiary indywidualne w kwocie 200 zł i 50 zł. Bóg zapłać.
  8. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci i rodziców kl. III przygotowujących się do spowiedzi i komunii świętej. W kolejną niedzielę 31 stycznia dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
  9. Dziękuję Paniom sprzątającym, myjącym i dezynfekującym kościół (kartka).
  10. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).