II Niedziela Wielkiego Postu A.D. 2023 – 05 marca 2023 r.

1. Dzisiaj ofiarami na tace wspieramy Seminarium Duchowne w Lublinie, a przy wyjściu z kościoła ofiarami do puszki wspieramy Krajowy Fundusz Misyjny. Wspieraliśmy już o. Magluara Misjonarza Afryki. Ja też wspieram go osobiście. Ostatnio u siebie prosili go o pomoc: sierota, która prosiła o pomoc w zapłaceniu za operację, dwóch studentów, na czesne, oraz starszy brat, na sprzęt rolniczy. Gdyby ktoś chciał wesprzeć konkretnie naszego Misjonarza to proszę o kontakt i taką ofiarę przynieść do mnie, a ja Ojcu to przekażę.
  2. Zapraszam do wspólnego przeżywania Liturgii Wielkopostnej i nabożeństwach pokutnych.
  3. W piątek rozpoczniemy nasze rekolekcje. Nauki w ramach rekolekcji poprowadzi Pani Iwona Czarcińska z Instytutu Prymasa Wyszyńskiego. W piątek rozpoczynamy, o godz. 10.00, 12.00 (z udziałem dzieci – o godz. 11.30 droga krzyżowa) i 17.00 (później Droga Krzyżowa). W sobotę nasze spotkania połączymy ze spowiedzią. Zaczynamy o godz. 09.30, 11.30 i 16.30. W niedzielę podczas Mszy Świętych uroczyście oddamy cześć relikwiom Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego. Wprowadzimy je na Mszę Świętą o godz. 09.00. Tego dnia wyrazimy tez wdzięczność ofiarami na tacę, za dar relikwii dla naszej parafii, a także za wprowadzenie nas w życie i dzieło Prymasa Tysiąclecia Paniom z Instytutu Prymasowskiego.
  4. Bóg zapłać za wspólne pielgrzymowanie wielkopostne. Dzisiaj o godz. 11.00 odprawię Mszę Świętą w intencji wszystkich pielgrzymów.
  5. Ze spowiedzią i komunia do chorych wybiorę się w poniedziałek 20 marca, od godz. 10.00.
  6. Dzisiaj jeszcze Adoracja NS.
  7. Na stoliku pod chórem znajdują się dwie puszki: do jednej możemy składać Jałmużnę Wielkopostną, a do drugiej ofiary na dekorację i kwiaty do Grobu Pańskiego. Gdyby ktoś chciał, to też takie ofiary na kwiaty można przekazać także Radnym.
  8. Dziękuję Paniom sprzątającym kościół. (kartka).
  9. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).