IV Niedziela w ciągu roku A.D. 2019 – 03 lutego 2019 r.

1. Spotkanie dla dzieci i młodzieży w Domu Parafialnym w sobotę po Mszy Świętej o godz. 9.00. Po nim spotkanie ministrantów i kandydatów. We wtorek, o godz. 18.00 sala gimnastyczna dla SLO, ale też i innych dzieci i młodzieży. Zapraszam!
  2. Nabożeństwo I czwartkowe, po Mszy Świętej, o godz. 16.00. „Księża, siostry zakonne nie spadają z nieba”, taki tytuł artykułu przeczytałem przy okazji wczorajszego święta Ofiarowania Pańskiego i Dnia Życia Konsekrowanego. Cieszymy się powołaniami kapłańskimi i zakonnymi z naszej parafii, jednak w dzisiejszych czasy bardziej niż kiedykolwiek potrzebna jest modlitwa, aby także w naszych rodzinach rodziły się powołania. Nie jest to łatwe i proste. Nie wystarczy też chwila, od tak przy okazji. Potrzeba systematyczności. Dlatego w I czwartek w sposób szczególny zapraszam Was do takiej modlitwy wspólnotowej tu w kościele, za już powołanych oraz o nowe powołania. Jeśli nam zabraknie gorliwości w modlitwie, może kiedyś zabraknąć kapłana, siostry zakonnej, tak potrzebnych aby przyjść nam z pomocą.
  3. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: we wtorek – Św. Agaty, w środę – Św. Pawła Miki i Tow.
  4. Dziękuję Paniom sprzątającym kościół oraz rozbierającym i porządkującym dekorację bożonarodzeniową i Panom odśnieżającym teren wokół kościoła i domu parafialnego (kartka).
  5. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  6. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedzielę, Mały Gość Niedzielny.
  7. Wczoraj odbył się pogrzeb ś.p. Stanisławy Bajczyk. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu przez wstawiennictwo Matki Bożej: Zdrowaś Maryjo, Wieczny odpoczynek.