Najświętszej Trójcy A.D. 2021 – 30 maja 2021 r.

1. Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Najświętszej Trójcy. Uwielbiamy Boga w Trójcy Jedynego. Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu.
  2. W poniedziałek Nawiedzenie NMP, we wtorek Św. Justyna.
  3. Jeszcze w poniedziałek nabożeństwo majowe, a od wtorku przez cały sierpień po Mszach Świętych nabożeństwa czerwcowe.
  4. I piątek miesiąca – chorych odwiedzę od godz. 9.00, spowiedź od 17.30, a nabożeństwo po Mszy. I sobota miesiąca – nabożeństwo po Mszy Świętej.
  5. W sobotę, o godz. 15.00 – poświęcenie pól – Kąt i Centrum przy Kaplicy MB Bolesnej. Rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Do odnowionego wnętrza wniesiemy już w Boże Ciało nowo namalowany obraz MB Bolesnej. Dziękuję za pracę wykonaną i tą jeszcze do wykonania: Panu Jerzemu z synem za stolarkę, Panu Marianowi i Wiesławowi za fugowanie i czyszczenie kamienia, Panu Grzegorzowi i Pani Monice za pomalowanie i impregnowanie, Paniom za wyczyszczenie kostki i umycie okien, Michałowi za koszenie.
  6. Boże Ciało – w czwartek, 3 czerwca. Msze Święte o godz. 8.00 i 10.00. Po Mszy o 10.00 procesja do 4 ołtarzy: I ołtarz – na posesji Bernardy Krysy, II ołtarz – przy figurze MB obok Krzysztofa Gładysza na dole, III ołtarz – przy kaplicy MB Bolesnej, IV – na posesji Tadeusza i Stanisławy Klimek. Zadbajmy o porządek i właściwą dekorację także na trasie procesji.
  7. Za tydzień w niedzielę, wspominamy bł. Marię Karłowską, której relikwie mamy w naszym kościele. Po Mszy Św. modlitwa za jej przyczyną. Była dobrą Pasterką, także zabłąkanych i całe swoje życie zawierzyła Sercu Jezusa Chrystusa.
  8. Bóg zapłać za koszenie trawy na cmentarzu Panu Kazimierzowi i Michałowi. Bóg zapłać Panom Pituchom, za zdjęcie krzyża i figur na cmentarzu parafialnym. Po odnowieniu wrócą na swoje miejsce.
  9. Za tydzień w niedzielę po Mszach Świętych, będziemy proszeni przez strażaków z parafii Wygnanowice o pomoc materialną do puszki przy wyjściu z kościoła, dla rodziny Kotyło ze Stryjna Pierwszego. 20 maja spłonęły im budynki gospodarcze i dwa garaże oraz sprzęt rolniczy: ciągnik Kubota, 2 opryskiwacze Ślęza, rozdrabniacz do koszenia trawy, 2 rozsiewacze do nawozów, 2 samochody osobowe, zbiornik na paliwo i inny sprzęt gospodarczy. Ks. Proboszcz parafii Wygnanowice, poszkodowana rodzina i strażacy zwracają się z prośbą o pomoc i wsparcie finansowe.
  10. Kościół sprzątały (kartka).
  11. Bóg zapłać za kolejne ofiary złożone na kościół w kwocie: 100 zł.
  12. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).