Świętej Bożej Rodzicielki Maryi A.D. 2023 – 01 stycznia 2023 r.

1. Wczoraj odszedł do Domu Ojca Papież Benedykt XVI. Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, napisał: Z wielkim smutkiem, ale jednocześnie z głęboką wiarą oraz nadzieją życia wiecznego przyjęliśmy wiadomość o przejściu do Domu Ojca umiłowanego Benedykta XVI, papieża seniora, który sprawował urząd następcy świętego Piotra w latach 2005-2013. Wraz z całym Kościołem, który jest w Polsce modlimy się o życie wieczne dla zmarłego oraz dziękujemy za jego oddane Bogu i ludziom życie oraz wybitny pontyfikat, którymi Stwórca obdarzył Kościół powszechny. W naszym kościele Msza Święta za zmarłego Papieża zostanie odprawiona w 7 dzień po śmierci, w najbliższą sobotę o godz. 16.00. Pogrzeb Papieża odbędzie się w najbliższy czwartek.
  2. Dzisiaj w Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, podczas Mszy Świętych, uroczyście zawierzymy siebie i parafię Matce Bożej. Ten akt zawierzenia zakończy dzieło nawiedzenia obrazu i wpisanie naszej parafii na Jasnej Górze. Ten dzień jest też Światowym Dniem modlitwy o pokój.
  3. Gdyby ktoś chciał zabrać do domu akt osobistego zawierzenia Matce Bożej to są wyłożone na stoliku pod chórem.
  4. W czwartek – I miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej.
  5. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte o godz. 9.00 i 11.00. Tego dnia poświęcimy kredę i kadzidło. Tacę przekażemy na Misje.
  6. Zapraszam dzieci do zgłaszania się do konkursu kolęd i pastorałek, który odbędzie się w Trzech Króli po Mszy Świętej o godz. 11.00. Od tego tygodnia ćwiczymy jasełka, które chcemy przedstawić w szkole 11 stycznia w środę, o godz. 11.00.
  7. W sobotę – I miesiąca nabożeństwo po Mszy Świętej.
  8. Następna niedziela to Niedziela Chrztu Pańskiego. Tacę przekażemy na Seminarium Duchowne.
  9. Bóg zapłać za poświęcony czas i przyjęcie z wizytą duszpasterską. Bóg zapłac za składane ofiary na termomodernizację Domu Parafialnego. W tym tygodniu odwiedzę. Program wizyty duszpasterskiej. (kartka)
  10. W minionym tygodniu rozpoczęto wymianę okien i parapetów w Domu Parafialnym. Jutro dalszy ciąg wraz z wymianą drzwi zewnętrznych. Bóg zapłać za życzliwą pomoc okazaną w tym czasie.
  11. Dziękuję Paniom sprzątającym kościół. Kościół sprzątały (kartka).
  12. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  13. Zachęcamy do zabrania i lektury prasy katolickiej.