VI Niedziela Wielkanocna A.D. 2020 – 17 maja 2020 r.

1. W minionym tygodniu wpłynęły kolejne ofiary: bezpośrednio 350 zł. Bóg zapłać.
  2. Nie wiem czy widzimy jak wielkiego dzieła dokonaliśmy w ostatnim tygodniu. To nie tylko zmiany, ale też i ogrom prac z tym związanych. Chcieliśmy podkreślić kolorem białym i złotym nasz kościół. Biały oznacza czystość (niektórzy mówią, że optycznie się teraz powiększył), natomiast kolorem złotym zostało podkreślone to co święte, a więc obrazy, witraż w głównym ołtarzu, tabernakulum, także kolor złoty jest w oświetleniu i w stacjach drogi krzyżowej. Myślę, że jest to spójne. Jak w przyszłości będziemy kogoś prosić o zaprojektowanie ołtarzy bocznych myślę, że łatwo będzie je wkomponować w to co już jest. Dziękuję za tą pracę wykonaną w tak krótkim czasie. Nikt się tego nie spodziewał. Dziękuję najpierw Piotrowi Wójcikowi i Andrzejowi Bubiczowi za przystosowywanie naszego oświetlenia (są nowe reflektory, wszystko będzie się włączało oddzielnie z nowej rozdzielni, którą także Panowie zrobią. Dziękuję Krzysztofowi Czausowi za pomoc w tych pracach. Dziękuję 6 osobom, którzy przez 4 dni od rana tu w kościele pracowali: Mieczysławowi Mrugała – myślę, że nas Pan zawstydza – w tym wieku niestrudzenie zaangażowany i pomocny, dzięki Panu m.inn. lśnią kinkiety, stacje drogi krzyżowej; Marianowi Buchajczykowi i Marianowi Rozwałce – sporo było łatania po rozprowadzaniu nagłośnienia i prądu, nie obce Wam też jest malowanie; Pawłowi Oleksiejowi i Bartłomiejowi Wypychowi – nie boicie się wysokości i bardzo dobrze po raz kolejny malujecie kościół; Grzegorzowi Ślepaczukowi – miałeś czas aby przed pójściem do pracy na 11.00 pracować dzielnie z nami i wspomóc w porządkowaniu i malowaniu schodów; oraz 7 Piotrowi Wypychowi – po pracy dzielnie okleiłeś całe prezbiterium. Ta sprawna praca była możliwa dlatego że codziennie ustawiane było w nowe miejsce rusztowanie naszych parafian przez ekipę Wiesława Banaka – dziękuję za te „poranne modlitwy i kawy”. Chociaż nie powiem – było ciężko – ale Ci ludzie znają się na rzeczy – a dodatkowo oprócz pracy i rozumienia się bez słów, stworzyliśmy fajną atmosferę. Dziękuję Janowi Pitucha i Julianowi Pitucha za wyczyszczenie schodów i próbę czyszczenia desek na chórze. To jeszcze nie jest dokończone. Nie wiemy czy położyć panele. Deski są zniszczone i sosnowe – nietrwałe. Jeszcze tu pomyślimy. Dokończymy także przy schodach obróbki aby nie było dziur obok. Jeszcze raz z serca Wam dziękujemy za bezinteresowną pracę.
  3. Dziękuję Bogdanowi Makuchowi, Markowi Weremko i Bartłomiejowi Wypychowi za pospawanie ogrodzenia na cmentarzu.
  4. Chciałbym za dwa tyg. 29 maja w piątek, od 9.00, udać się do chorych – jeszcze w okresie wielkanocnym. Nie chcę aby powodować panikę i przymus, więc proszę o tel. lub bezpośrednie zgłoszenie chorych, których mógłbym odwiedzić.
  5. Przy tej okazji zachęcam tych, którzy tego nie zrobili do skorzystania z wielkanocnej spowiedzi i komunii świętej. Może to być także w ciągu tygodnia. Nie zapominajmy, że przeżywamy piękny miesiąc maj i nabożeństwa majowe. Trochę tęsknię i brak mi dzieci na tych nabożeństwach.
  6. W tym tygodniu wspominamy: w piątek obchodzimy wspomnienie Św. Rity – od spraw beznadziejnych. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  7. Odbyły się już wszystkie poświęcenia pól. Dziękuję za Waszą obecność i wspólną modlitwę, powierzając się Bożej Opatrzności. Dziękuję za przygotowanie miejsc do sprawowania Eucharystii.
  8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła (wypastowanie, umycie okien, nasadzenie kwiatów). Trochę nastąpią zmiany w sprzątaniu. Po pierwsze nie używamy już mioteł w kościele. Nie ma zmiatania! Został zakupiony profesjonalny odkurzacz – ma szerszą ssawkę. Tylko nim zbieramy piach i kurz. Stoi pod schodami, tam jest też przedłużacz aby można było cały kościół ogarnąć. Zostały zakupione profesjonalne 80 cm mopy i wózek. Jęli nie ma potrzeby odkurzania wystarczy mokrym mopem zmyć kościół. (kartka).
  9. Dziękuję za przekazanie z pieniędzy sprzątających 1200 zł na farby i lakier do malowania kościoła.
  10. Pozostanie jeszcze po wykonaniu elektryki pomalowanie zakrystii.
  11. Intencje Mszalne na bieżący tydzień (kartka).
  12. Polecam aby zabrać Gościa Niedzielnego (wiele artykułów o Św. Janie Pawle II) oraz Małego Gościa Niedzielnego (komiks o Prymasie Tysiąclecia)