VIII niedziela w ciągu roku A.D. 2022 – 27 lutego 2022 r.

1. Proszę Was w dalszym ciągu o modlitwę w intencji ustania wojny na Ukrainie i o opamiętanie dla Putina.
  2. Co mogę konkretnie zrobić. Pomoc duchowa: przyjdź i pomódl się w kościele, w domu weź do rąk Różaniec i módlmy się o pokój i nawrócenie Rosji, ofiaruj post. Pomoc materialna: – jeśli będzie potrzeba przyjmijmy uchodźców z Ukrainy – zadeklarować na liście w kościele, chęć przyjęcia uchodźców, z podaniem ilości oraz kontaktu,  odpowiedzmy na apel w naszej Gminie i Caritas o dostarczenie rzeczy lub żywności – zakupić i dostarczyć w wyznaczone miejsce w Gminie lub przy naszej parafii (garaż Domu Parafialnego – tylko po Mszach Świętych) następujące rzeczy: żywość długoterminową, kosmetyki, chemia oraz środki opatrunkowe, koce, śpiwory, ubrania ( ze względów logistycznych tylko nowe), w kościele złóż ofiarę do puszki pod chórem na pomoc na miejscu w parafiach na Ukrainie oraz uchodźcom, którzy może tu będą potrzebować pomocy lub wpłacić na konto Caritas dowolną kwotę.
  3. Już w tym tygodniu rozpoczniemy Wielki Post. To czas pokutny. Cnota i praktyka pokuty jest konieczna, aby przygotować się do Świąt Paschalnych. Najpierw jednak jest potrzebne nawrócenie serca, z którego dopiero będzie wypływać zewnętrzna praktyka pokuty (osobista i wspólnotowa), ukierunkowana ku dobru i miłości bliźnich. To też okazja, aby modlić się za wszystkich grzeszników – także i tych będących daleko od Boga. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  4. Przez cały Wielki Post zachęcam do większej gorliwości w naszych modlitwach osobistych oraz w udziale w Liturgii Wielkopostnej i nabożeństwach pokutnych. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy Świętej, o godz. 9.00 i w środy po Mszy Świętej, o godz. 16.00. Droga Krzyżowa w piątki, po Mszy Świętej, o godz. 16.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu, w czwartki przed Mszą Świętą, od godz. 15.00.
  5. Rekolekcje będą w dniach 18 – 20 marca.
  6. Podczas Mszy Świętych o godz. 16.00 będzie głoszona homilia.
  7. W Środę Popielcową Msze Święte z posypaniem głów popiołem, o godz. 9.00 i 17.00. Post ścisły w tym dniu obowiązuje wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60 roku życia. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje osoby, które ukończyły 14 rok życia. W tym miejscu ważne przypomnienie o naszej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych także w każdy piątek roku. Papież Franciszek zachęca nas abyśmy w tym dniu modlitwę i post ofiarowali za Ukrainę.
  8. W tym tyg. pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca. Nabożeństwa po Mszach Świętych w piątek i sobotę, a przed Mszą w czwartek.
  9. W piątek święto Św. Kazimierza Królewicza.
  10. Dziękuję za pomoc w wywiezieniu śmieci z cmentarza, za załadowanie turem i użyczenie samochodu.
  11. Od środy obraz MB Częstochowskiej będzie peregrynował po naszych domach. Przyjmijmy ten dar, starajmy się przeżyć to nawiedzenie godnie. W dniu przyjęcia obrazu, przyjdźmy rodziną na Mszę Świętą do kościoła, przed Mszą skorzystajmy ze spowiedzi. Pojednajmy się w rodzinie i z sąsiadami. Informujmy się o przekazywaniu obrazu. Wszystkie rodziny będziemy polecać w modlitwie Mszy Świętej i naszych nabożeństwach, do których udziału także zapraszam. Propozycje modlitw, liturgię przyjęcia i przekazania obrazu znajdziemy w dostarczonych do domu modlitewnikach. Na obraz będzie delikatny pokrowiec, gdyby była brzydka pogoda. Ponadto będzie specjalna duża torba, w której umieszczone będzie Pismo Święte, Świeca, Różaniec oraz Parafialna Księga Zawierzenia, do której wpisujemy członków rodziny, którzy zawierzają się Matce Bożej wraz z datą, adresem oraz darami duchowymi i ew. intencjami. Po zakończeniu peregrynacji ta Księga zostanie przekazana na Jasną Górę. W kościele będzie do odebrania Akt Zawierzenia, który jest do podpisania i pozostaje w Waszych domach oraz obrazek pamiątkowy (można zabrać w dniu przyjęcia obrazu).
  12. Dzisiaj będziemy prosili o poświęcenie obrazu na Jasnej Górze i będziemy modlić się na Apelu Jasnogórskim. Zachęcamy do duchowej łączności poprzez łącza TV Trwam.
  13. Za tydzień taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
  14. Dziękuję Paniom sprzątającym kościół. (kartka)
  15. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).