XIV Niedziela w ciągu roku A.D. 2018 – 7 lipca 2018 r.

1. Dziękuję dobremu Bogu za to, że daje mi łaskę posługi w parafii p.w. M.B. Częstochowskiej w Oleśnikach. Dziękuję poprzedniemu proboszczowi Ks. Jerzemu Wesołowskiemu, za gorliwą służbę w naszej wspólnocie parafialnej, a nade wszystko za piękne i życzliwe wprowadzenie i przekazanie obowiązków. Dziękuję Ks. Dziekanowi Stanisławowi Dumie za życzliwość i wsparcie w przygotowaniu dzisiejszej uroczystości i za to że mnie liturgicznie wprowadził w posługę proboszcza. Dziękuję Kapłanom z dekanatu oraz kolegom z roku święceń, a także kolegom, których spotkałem na drodze moich posług kapłańskich. Dziękuję za Waszą obecność, modlitwę i wsparcie. Dziękuję parafianom: chorym, których już odwiedziłem w domach w I piątek, za modlitwę i serdeczność; Radzie parafialnej za życzliwe spotkania i za okazaną pomoc w przygotowaniu szczególnie domu parafialnego, a także za stałą Waszą troskę o parafię.
  2. Intencje parafialne:
  3. W tym tygodniu m. inn. wspominamy: we środę święto Świętego Benedykta, op. Patrona Europy.
  4. Trwają przygotowania i zapisy na 40. Lubelską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. To wydarzenie od dziesiątków lat mobilizujące tych, którzy chcą przeżyć swoje szczególne rekolekcje, gdzie można połączyć trudy marszu z modlitwą w niezliczonych intencjach (sam pielgrzymowałem 18 razy). W tym roku pielgrzymka wyruszy już po raz 40, 3 sierpnia z Lublina. Przyświecać jej będzie hasło: „Owocem Ducha jest miłość”. Partnerem tegorocznej pielgrzymki jest Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej. Zapisy w naszej parafii potrwają do 24 lipca, a od 25 lipca funkcjonowanie rozpocznie sekretariat pielgrzymkowy, przed lubelską katedrą. Nie możesz iść do Częstochowy? Powierz swoją intencję w ramach Funduszu „Idę z Tobą”. W zakrystii bądź na stoliku pod chórem, można zapisać intencje, które chcemy powierzyć pielgrzymom. Więcej informacji na pielgrzymka.lublin.pl.
  5. Zapowiedzi przedślubne: Kamil Sobiesiak i Ewelina Justyna Denis cywilnie związani, oboje z parafii tutejszej.
  6. Dziękuję serdecznie za sprzątanie kościoła oraz za złożone ofiary – kartka.
  7. 22 lipca z racji Świętego Krzysztofa poświęcimy pojazdy. Więcej informacji podam w następną niedzielę.
  8. Bóg powołuje nas do szczególnej pielgrzymki wiary, bądźmy otwarci na wskazania, które nam daje i przyjmijmy Boże błogosławieństwo.