XV Niedziela w ciągu roku A.D. 2018 – 15 lipca 2018 r.

1. „Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch”. (Mk 6,7) Jezus także i nas posyła do braci. On o wszystko się zatroszczy. Chce abyśmy Jemu zaufali. Posłuszni naszemu Panu pamiętajmy, aby nieść Chrystusa poprzez słowo, modlitwę i braterską pomoc.
  2. Msze Święte sprawowane są w dzień powszedni o godz. 18.00, a także według potrzeb parafian. Intencje parafialne:
  3. W tym tygodniu m. inn. wspominamy: w poniedziałek NMP z Góry Karmel.
  4. Przypominamy o zapisach na 40. Lubelską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, a także o powierzeniu swoich intencji pielgrzymom, w ramach Funduszu „Idę z Tobą”.
  5. Dziękuję serdecznie za sprzątanie kościoła oraz za złożone ofiary – kartka.
  6. W najbliższą niedzielę, 22 lipca z racji Świętego Krzysztofa poświęcimy pojazdy mechaniczne. W ramach akcji MIVA POLSKA, Konferencji Episkopatu Polski, przy poświęceniu pojazdów będzie można złożyć ofiary na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy. Są to samochody, traktory, motocykle, łodzie. Akcja ta nazywa się: „1 grosz za 1 przejechany kilometr”. Warto spojrzeć na licznik i przeliczyć ilość przejechanych kilometrów w ostatnim roku. Za tydzień będzie także można nabyć breloczki z modlitwą kierowcy.
  7. Polecamy prasę katolicką: w Gościu Niedzielnym przeczytamy m. inn. o szkaplerzu, który też nosił Św. Jan Paweł II, a w Niedzieli m.inn. o Muzeach Watykańskich. Dla dzieci jest Mały Gość Niedzielny.
  8. Do Domu Ojca odeszła z naszej wspólnoty parafialnej ś.p. Karolina Lipska, lat 85. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 15.00. Wprowadzenie do Kościoła o godz. 14.15, a później różaniec za zmarłą. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Zdrowaś Maryjo, Wieczny odpoczynek.