XIX niedziela w ciągu roku A.D. 2023 – 13 sierpnia 2023 r.

1. Dzisiaj o godz. 16.00, będziemy modlić się na cmentarzu parafialnym za naszych zmarłych różańcem wypominkowym (w dzień Fatimski), a później odprawimy Mszę Świętą. Od godz. 16.00 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty na cmentarzu parafialnym, jako nasze duchowe przygotowanie do Uroczystości odpustowych.
  2. Jutro wspominamy Św. Maksymiliana Marię Kolbe – rocznicę Jego heroicznej, męczeńskiej śmierci w obozie koncentracyjnym. Po Mszy Świętej będzie możliwość oddania czci relikwiom Świętego.
  3. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP oraz Święto Wojska Polskiego i 103 rocznica Cudu nad Wisłą – zwycięskiej bitwy z bolszewikami. Msze Święte w kościele o godz. 9.00 i 11.00. Pobłogosławimy także zboża, zioła i owoce. Tego dnia jesteśmy zaproszeni do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych i udziału w koncercie o godz. 16.00 w Trawnikach na terenach zielonych po drugiej stronie GOK.
  4. Cieszę się już że są zgłoszenia się na pieszą pielgrzymkę z Lublina do Wąwolnicy, w sobotę 2 września. Serdecznie zapraszam jeszcze do zapisu. Wyjazd do Lublina autokarem z parkingu, o godz. 6.00. Powrót z Wąwolnicy autokarem do domu, po Mszy Świętej o godz. 18.00 na błoniach sanktuarium w Wąwolnicy wraz z innymi pielgrzymami. Przemarsz na trasie Lublin – Wąwolnica to ok. 35 km. Zabieramy ze sobą suchy prowiant na cały dzień, wodę, wygodne buty, nakrycie głowy i coś od deszczu. Koszt uczestnictwa (przejazdu autokarem to ok. 60 zł).
  5. Od czwartku będziemy się przygotowywać do Uroczystości MB Częstochowskiej poprzez nowennę, którą będziemy odprawiać po Mszy Świętej, o godz. 18.00. Kolejna Msza Święta będzie z małym opóźnieniem.
  6. Za tydzień w niedzielę naszym uroczystościom odpustowym i dożynkom będzie przewodniczył nasz rodak Ks. Zbigniew Szabała – który przeżywa 25 rocznicę święceń. Msze Święte, o godz. 9.00 i 12.00 (suma odpustowa). Sumę odpustową poprzedzimy korowodem dożynkowym, który zaczniemy od Domu Parafialnego, a potem od kapliczki MB Bolesnej, ok. 11.15. Pojedziemy na cmentarz pomodlić się, a potem wkoło Oleśnik. Przekazanie wieńca dożynkowego i chleba na ręce Starostów Dożynek, przy Remizie Strażackiej, ok godz. 11.40, a później w korowodzie dożynkowym udamy się do kościoła.
  7. Tradycyjnie już w Wigilię odpustu – w sobotę także zapraszam na Mszę Świętą i nowennę do kościoła, na godz. 18.00.
  8. Bóg zapłać za wykoszenie trawy na cmentarzu i wkoło cmentarza Panom: Bogdanowi, Kazimierzowi i Krzysztofowi. Bóg zapłać za wywiezienie śmieci z cmentarza i użyczenie busa Panu Krzysztofowi.
  9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła (kartka).
  10. Bóg zapłać za ofiary na remont w kwocie: 50 zł, 100 zł, 100 zł, 70 zł.
  11. Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu w Domu Parafialnym, Panu Pawłowi, Piotrowi, a także za pomoc i radę.
  12. Bóg zapłać Ks. Tomaszowi za błogosławieństwo Ojca Świętego Franciszka dla naszej parafii przezywającej jubileusz 40 – lecia parafii.
  13. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).