XVI Niedziela w ciągu roku A.D. 2018 – 22 lipca 2018 r.

1. Jezus Dobry Pasterz, który współczuje i lituje się nad tłumami. To jeden z najpiękniejszych biblijnych obrazów Boga. Nasz Pan chce każdemu z nas dodać otuchy i poczucia bezpieczeństwa. Przychodzi do każdego z nas osobiście, lecz nie w oderwaniu od wspólnoty, dlatego nikt nie może zatrzymać Jezusa tylko dla siebie. Jesteśmy też współodpowiedzialni za innych.
  2. Bóg zapłać Ks. Sławomirowi za pomoc duszpasterską w naszej parafii.
  3. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach:
  4. W tym tygodniu m. inn. wspominamy:

– w poniedziałek – Święto Św. Brygidy – patronki Europy

– we wtorek wspomnienie Św. Kingi

– we środę – Święto Św. Jakuba Ap.

– we czwartek – wspomnienie Świętych Joachima i Anny – rodziców NMP

Bardzo bogaty tydzień we wspomnienia świętych. Przyzywajmy ich orędownictwa. Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.

1. Dziękuję serdecznie za sprzątanie kościoła oraz za złożone ofiary – kartka. Dziękuję za to że dodatkowo Panie pomogły w plewieniu parkingu obok domu parafialnego, a Panowie za to że skosili trawę dookoła Kościoła i domu parafialnego. Dziękuję też za skoszenie trawy na cmentarzu.
  2. Dziękuję serdecznie za pomoc w przygotowaniu domu parafialnego. Panom Radnym: Panu Pawłowi, Panu Piotrowi i Panu Andrzejowi: za malowanie, ułożenie paneli, elektrykę i wszelką okazaną pomoc. Pani Małgosi za szybkie przygotowanie zasłon i firanek oraz za wspólną troskę z Panią Basią o Kościół (obrusy). Chyba którejś niedzieli zrobimy „Dzień Otwartych Drzwi”. Najpierw zapraszam Radę Parafialną do domu parafialnego w najbliższą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00. Pozostałych poinformuję o takiej możliwości J Dziękuję, że dbacie o to miejsce i że też widzimy co jeszcze trzeba zrobić. Na spotkaniu Rady podejmiemy m. inn. tematy przygotowania do odpustu, dożynek, bierzmowania i wizytacji.
  3. Dziękuję serdecznie wszystkim także za opiekę nade mną. Wszystkie produkty smakują i staram się stosować tak jak jedna Pani prosiła odżywiać się zdrową Oleśnicką żywnością J. Nie muszę Wam mówić o oazach. Tu w naszej parafii odbywały się takie rekolekcje w wakacje i ferie zimowe. Aktualnie przebywa na rekolekcjach w 5 miejscach ponad 250 dzieci i młodzieży. Do niedawna jeszcze opiekowałem się tą wspólnotą. Zamierzam we wtorek odwiedzić oazowiczów. Żebym nie jechał z pustymi rękami, proponuję – jeśli ktoś chce – abyśmy podzielili się produktami rolnymi (owocami, warzywami, itd.). Możecie je przynosić w poniedziałek po południu do domu parafialnego, a we wtorek dostarczę je na kuchnie w oazach. Składam już teraz serdeczne podziękowanie.
  4. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Niedzielę.
  5. Zapowiedzi przedślubne: Łukasz Karol Zawada, kaw. z Siostrzytowa, par. Biskupice i Natalia Wilk, panna z par. tut; Marek Banok, kaw. z par. tut. i Wioletta Dominika Panecka, panna z Siostrzytowa, par. Biskupice.
  6. Dzisiaj z racji zbliżającego się wspomnienia Świętego Krzysztofa poświęcimy pojazdy mechaniczne. Przy poświęceniu pojazdów będzie można złożyć ofiary na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy. Akcja ta nazywa się: „1 grosz za 1 przejechany kilometr”. Każdy otrzyma obrazek wraz z modlitwą kierowcy. W kościele natomiast wyłożone są breloczki, naklejki z modlitwą kierowcy – bardzo duży wybór. Koszt zakupu to ok. 2 zł. Dochód przeznaczymy także dla polskich misjonarzy. Po błogosławieństwie udam się na parking, aby poświęcić pojazdy.