XXII Niedziela w ciągu roku A.D. 2020 – 30 sierpnia 2020 r.

 1. Za nami czas odpustu parafialnego i dożynek oraz Uroczystości Matki Boskiej Częstochowskiej. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za czynne włączenie się w przeżywanie Święta Parafii. Dziękuję za okazaną pomoc i życzliwość w organizacji tych wydarzeń. Dziękują także nam kapłani z naszego dekanatu przybyli na odpust oraz nasz Ojciec Misjonarz.
 2. Dziękuję za złożone ofiary. Przeczytam łącznie i na spłatę okien i na dożynki oraz odpust, dlatego że wiele osób składało ofiarę prosząc radnego o podzielenie. Wpłynęły następujące ofiary z rejonu radnych:
BubiczAndrzej1930
BuchajczykAndrzej1570
IwańczukWiesław1300
PaluchKazimierz1000
JurekKrzysztof1270
DzirbaCzesława1190
NiedzielaTeresa2610
PituchaJulian3210
OleksiejPaweł1280
WilkBarbara2050
WójcikPiotr2580
  19990
 • Bóg zapłać za wszystkie ofiary, także te składane na tacę. Dzięki nim jesteśmy na plusie. Z ofiar ze składek oraz tacy spłaciliśmy 20000 zł za okna, pozostało tylko 10000 zł. Na dożynki i odpust przeznaczyliśmy ok. 3000 zł.
 • Dzisiaj przy wyjściu z kościoła możemy złożyć do puszki ofiary na Caritas – zakup przyborów szkolnych dla podopiecznych.
 • We wtorek rozpoczniemy nowy miesiąc. 1 września pamiętamy w modlitwie za ofiary II wojny światowej. Polecamy w modlitwie także dzieci oraz rodziców i nauczycieli rozpoczynających nowy rok szkolny. Msza Święta tego dnia na rozpoczęcie roku, o godz. 9.00, po niej przejdziemy do szkoły. Serdecznie zapraszam dzieci i rodziców. Przypominam dzieciom (szczególnie tym, którzy nie skorzystali ze spowiedzi przed odpustem, aby w najbliższy I piątek przystąpili do sakramentu, od godz. 17.30. Przypominam młodzieży przygotowującej się do bierzmowania także o tym sakramencie.
 • Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00, spotkanie dzieci klasy IV i ich rodziców.
 • W tym tygodniu nabożeństwa z racji I czwartku, piątku i soboty po Mszach Świętych, o godz. 18.00.
 • Zbliżają się uroczystości Maryjne w Chełmie w dniach 7 – 8 września oraz w Wąwolnicy 5 – 6 września.

Umiłowani w Chrystusie Panu!

Po raz kolejny zwracam się do Was z zaproszeniem na uroczystości Maryjne do naszych głównych sanktuariów. Przemawiając na Jasnej Górze, papież Franciszek mówił do pielgrzymów: „Wam, którzy nieustannie do Niej przychodzicie, niech Maryja nadal wskazuje drogę i pomaga tkać w życiu, pokorną i prostą treść Ewangelii. Prośmy o łaskę abyśmy sobie przyswoili Jej wrażliwość, Jej wyobraźnię w służbie potrzebującym, piękno poświęcenia swojego życia dla innych, bez szukania pierwszeństwa i dzielenia. Niech Ona, Przyczyna naszej radości, która wnosi pokój pośród nawału grzechu i zawirowań historii, wyprasza nam obfitość Ducha Świętego, abyśmy byli sługami dobrymi i wiernymi.”

Tegorocznym uroczystościom Maryjnym w Wąwolnicy w niedzielę 6 września o godz. 12.00 będzie przewodniczył Arcybiskup Gnieźnieński i Prymas Polski Wojciech Polak. W święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny we wtorek 8 września o godz. 11.30, zgromadzimy się wokół Bazyliki Mariackiej na Górze Chełmskiej. Naszej modlitwie przewodniczył będzie Biskup Tarnowski Andrzej Jeż.

W niedzielę, 4 października, o godz. 12.00 spotkamy się w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej, Patronki Nowej Ewangelizacji. Odpustowej Eucharystii będzie przewodniczył Biskup Pomocniczy naszej Archidiecezji Adam Piotr Bab.

Zachęcam do udziału w tradycyjnych pielgrzymkach pieszych do Wąwolnicy i do Chełma, przy zachowaniu wszystkich przepisów bezpieczeństwa obowiązujących w czasie pandemii. W obu tych sanktuariach pobłogosławione zostaną wieńce dożynkowe jako wyraz wdzięczności wobec Stwórcy za tegoroczne plony.

Wdzięczni za dar św. Jana Pawła II w setną rocznicę jego urodzin i w oczekiwaniu na beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego uczmy się, tak jak Prymas Tysiąclecia, służyć samemu Bogu – Soli Deo oddając się całkowicie pod opiekę Matki Najświętszej – zgodnie z papieskim zawołaniem  Totus Tuus – Cały Twój!

Wszystkim z serca błogosławię

Wasz Biskup Stanisław

 • Bóg zapłać Rodzinie Iwańczuk za wymianę płótna ekranu do wyświetlania slajdów. Bóg zapłać Panom Jackowi i Tomaszowi za wywiezienie śmieci z cmentarza parafialnego.
 • Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i dekoracji po odpuście (kartka).
 • Intencje na bieżący tydzień (kartka).
 • Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedzielę.