XXIII Niedziela w ciągu roku A.D. 2020 – 06 września 2020 r.

1. Tydzień temu na Jasnej Górze swoje obrady zakończyli Biskupi Polscy. Konferencja Episkopatu Polski zatwierdziła polskie tłumaczenie nowych wezwań do Litanii Loretańskiej ogłoszonych przez Papieża Franciszka: „Matko nadziei” i „Pociecho migrantów”. Przyjęto także ujednolicone brzmienie podstawowych modlitw celem skorygowania istniejących w publikacjach rozbieżności i uporządkowania ważnych dla wierzących formuł modlitewnych. I tak powinno się mówić Zdrowaś Maryjo (nie „Mario”), „błogosławionaś Ty między niewiastami” (a nie np. „błogosławiona jesteś”); „O mój Jezu” (fatimski akt strzelisty z modlitwy różańcowej) z formułą „dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia”; „O Krwi i Wodo” potwierdzono jako obowiązującą formułę „…któraś wypłynęła…” (nie „wytrysnęła”).
  2. Biskupi jednoznacznie stają w obronie rodziny i jednocześnie sprzeciwiają się dążeniom do zdominowania życia społecznego przez te środowiska LGBT, zwłaszcza przez chęć zrównania związków jednopłciowych z małżeństwami i przyznanie im prawa do adopcji dzieci. Kościół wyraża gotowość przyjścia z pomocą osobom przeżywającym wewnętrzne rozdarcie i trudności z autoidentyfikacją płciową. Postuluje rozwijanie poradni służących pomocą tym osobom.
  3. Dziękuję za złożone ofiary na tacę oraz w łącznej kwocie 80 zł.
  4. We wtorek Święto Narodzenia NMP. Msze Święte, o godz. 9.00 i 18.00.
  5. Za tydzień w niedzielę, nabożeństwo Różaniec Fatimski, o godz. 18.00.
  6. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej, o godz. 11.00, spotkanie dzieci klasy III i ich rodziców.
  7. Pielgrzymka do Niepokalanowa, 17 października (sobota), godz. 06.00 – 17.00. Zapisy w zakrystii, bądź telefonicznie.
  8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła (kartka).
  9. Intencje na bieżący tydzień (kartka).
  10. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedzielę, Mały Gość Niedzielny.