XXV Niedziela w ciągu roku A.D. 2019 – 22 września 2019 r.

1. 3 października będziemy obchodzić 36 rocznicę powstania naszej parafii. Już w najbliższą niedzielę będziemy dziękować Bogu za dar naszej wspólnoty, za ludzi dzięki którym mamy parafię. Wyrazimy to wspólną modlitwą, oddaniem czci relikwiom Świętych Antonina i Mariana, a także wspólnym świętowaniem podczas II Festynu Parafialnego. O 14.00 zapraszam najpierw do wspólnej przejażdżki rowerowej, a później do innych przygotowanych wydarzeń. Zakończymy festyn o godz. 18.00.
  2. Zbliża się miesiąc październik. Usłyszeliśmy dzisiaj że jest to nadzwyczajny miesiąc misyjny. Będziemy pamiętać w naszej modlitwie różańcowej o misjach ale także o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Będziemy poznawać Królową Różańca Świętego w znaku z Pompejów.
  3. Rozpoczęły się prace przy wymianie okien w kościele. Kto był na tygodniu w kościele, mógł obserwować ich postęp. Zostało wymienionych pięć okien w prezbiterium. Mamy już po renowacji i wzmocnieniu witraż. To ciężka praca. Mogłem ją obserwować. Najtrudniej jest wyciąć stare okna. Firma robi wszystko czysto i odpowiedzialnie. Nawet wnęki od środka po zagipsowaniu są docierane papierem i malowane. Prace powoli będą postępowały. W tym tygodniu od zewnątrz będę dokończone przy już wstawionych oknach oraz wstawione zostanie okno na chórze. Dziękuję już za życzliwość i przynoszenie darów. Chcemy pracowników zapraszać na obiad w domu parafialnym, tak jak to czyniłem przez te ostanie dni. Na ten tydzień już chętni do wsparcia się zgłosili. Dziękuję!
  4. Na wymianę okien złożono ofiary: 30 zł. Bóg zapłać.
  5. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek Św. O. Pio, piątek – Św. Wincentego a Paulo, sobotę – Św. Wacława.
  6. Rozglądam się za organistą, który będzie do nas mógł dojeżdżać w niedzielę. Nie jest to proste. Może uda się aby od czasu do czasu ktoś wspomagał nas. Na pogrzeby i śluby bez problemu organista będzie. To już pozostaje na moich barkach. Otaczamy modlitwą także i tę sprawę. Wspieramy też młodych chłopców, którzy uczą się gry na instrumentach klawiszowych. Ufamy że ich zapał i wsparcie rodzin oraz nasze zaowocuje podjęciem posługi w naszym kościele.
  7. Kościół sprzątały (kartka). Intencje na bieżący tydzień (kartka).
  8. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedzielę.
  9. Wczoraj odbył się pogrzeb ś.p. Mirosława Wilka. Polećmy Go Miłosierdziu Bożemu przez wstawiennictwo Matki Bożej. Zdrowaś Maryjo…